Makine öğrenmesi, akan veri analitiği ve Türkçe doğal dil işleme üzerine çalışmakta olup, sektörel bazlı yapay öğrenme çözümleri sunmaktadır.

Geliştirdiğimiz anlık veri analitiği ürünü veri tipi bağımsız (metin, sayısal, görüntü vb.) olup, mevcut sistemlere entegre olarak üzerinden geçen veriyi sınıflandırır (classification), varlık çıkarımı (entity extraction) yapar ve akan veri üzerinden anlık rapor, uyarı ve aksiyon alınmasını (stream analytic) sağlar. Ürünümüz içerisinde Türkçe ayrıştırma (Turkish NLP Parser) ve makine öğrenmesi(machine learning) algoritmaları gömülü olarak yer almaktadır.

Ürünümüz hazır modülleriyle bir kütüphane (sdk) gibi kullanılıp üzerine dil bağımsız uygulamalar geliştirilerek herhangi bir sisteme entegre olabilir.

  1. CRM şikayet kayıt formlarını otomatik olarak dolduran ve metin tabanlı raporlama sağlayan belediye çözümümüz projelendirilmiştir.
  2. Hastaların sahip olduğu şikayetlere göre de hastanın gitmesi gereken hastane branşını öneren medikal çözümümüz.
  3. Medikal cihazlardan gelen sinyal, ultrason ve tahlil verileri üzerinden anlık anomali tespiti ve fraud tespiti uygulaması üzerine çalışmaktayız.

Phexum
Yapay Zeka Yazılımı